• img

  İşsiz sayısı 3 milyon 670 bine ulaştı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıkladığı verilere göre, Ağustos ayı işsizlik oranı geçen yılın aynı dönemine göre 266 bin kişi artarak 3 milyon 670 bin kişiye ulaştı.

 • img

  'Yetkisiz imza' kılıfa uymadı

  İmza yetkisi bulunmayan sendikayla sözleşme imzalayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyumunun, sözleşmeye hukukilik kazandırmak için yetkili TÜM BEL-SEN’e 3 saat süre verdiği, sonrada “sözleşme imzalamaya gelmediler” diye tutanak tutturup, hükümet güdümündeki yetkisiz sendikayı sözleşmeye davet ettiği ortaya ç

 • img

  Bulut: Sağlıkta şiddeti önleme değil sermaye yasası

  ATO Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Bulut, sağlıkta şiddeti önleme yasasını sermaye yasası olarak değerlendirerek, "Aynen Suriyeli mültecilere yaptıkları gibi ucuz emek sömürüsü için hekimlerin güvencelerini ortadan kaldırıp, emeklerini sömürmek için kurguladıkları bir sistemdir" dedi.

 • img

  ‘Asıl görevimiz sağlıkta AKP’ye tamamen geri adım attırmaktır’

  Meclis’te görüşülen ve hekimlerin “Açlığa mahkum edilmesi” olarak tanımladıkları “Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı”nın 5’inci maddesinden AKP’nin geri adım atmasına aldanılmaması gerektiğini dile getiren Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Antmen, "Asıl görevimiz tamamen geri adım attırmaktır” dedi.

 • img

  Hekimler: Yaşamak yaşatmak istiyoruz

  Mecliste tartışılan “Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı”na tepki göstermek için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir araya gelen hekimler ve sağlık emekçileri, "Yaşamak, yaşatmak istiyoruz" dedi.

 • img

  Yüksekovalı esnafları bu kez kriz vurdu

  Yüksekova'da sokağa çıkma yasakları döneminde yaşanan çatışmalar sırasında işyerleri yakılan esnaflar, tazminat dahi alamadan bin bir güçlükle yeniden açtıkları işyerlerinde bu kez ekonomik krizle yüz yüze.

 • img

  İşçileri işten atan patronlara davullu protesto

  Nakliyat İş Sendikası'na üye oldukları için işten kovulan Tüv-Türk Polçak Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.'nin 11 işçisinin mesai arkadaşları, davul çalarak firmayı protesto edip arkadaşlarının işe alınmasını istedi.

 • img

  İşten çıkarılan işçiler: Sadaka değil hakkımızı istiyoruz

  Nakliyat-İş, sendikaya üye olan 4 işçinin işten çıkarılmasına tepki gösterdi. İşten çıkarılan sendikalı İsmail Ilgaz, “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı alana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

 • img

  3’üncü Havalimanı işçilerinin duruşmasına katılım çağrısı

  Kötü çalışma koşullarına karşı eylem yaptıkları için tutuklanan 3’üncü Havalimanı işçileri için GOP Adliyesi önünde yapılan açıklamada, 5 Aralık’ta görülecek ilk duruşmaya katılım çağrısı yapıldı. İnşaat İş Yönetim Kurulu Üyesi Tezcan Acu, savcıları, görevlerini yapmaya ve gerçek suçluları yargılamaya çağırdı.

 • img

  Meclis önünde 2 hekim gözaltına alındı

  Bugün Genel Kurul’a inecek olan sağlık alanına ilişkin yasa teklifini protesto etmek isteyen 2 hekim Meclis önünde gözaltına alındı.

 • img

  Merkez Konsey Üyesi Güngör: TTB devre dışı bırakılmak isteniyor

  Sağlıkta düzenlemeleri içeren yasa teklifinin hekimler açısından yaralayıcı olduğunu belirten TTB Merkez Konsey Üyesi Selma Güngör, teklifin 11'inci maddesi ile TTB'nin hedef alındığını söyledi. Güngör, "En başından beri karşı çıktık, karşı çıkmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

 • img

  'OHAL Komisyonu lağvedilmelidir'

  Urfa'da KHK ile ihraç edilen Eğitim Sen üyesi 59 öğretmenden sadece 4'ünü işine iade eden OHAL İnceleme Komisyonu'na ilişkin açıklama yapan sendikanın Şube Eşbaşkanı Leyla Mumin, "Komisyon lağvedilmelidir" dedi.

 • img

  Belediye yetkisiz sendikayla sözleşme imzaladı

  Sayıştay raporlarında, usulsüz işlemleri tespit edilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplu iş sözleşmesi yetkisi bulunmayan Memur-Sen’e bağlı BEM-BİR-SEN ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzaladı.

 • img

  Şırnak'taki beton santrallerinde üretim durduruldu

  Şırnak'ta, çimentonun tonuna yapılan 30 TL'lik zammın protesto edilmesinden kaynaklı 3 gündür beton santrallerinin tümünde üretim yapılmıyor. Mava Beton yetkilisi Fatih Dursun, zammı halka yansıtmamak için bu kararı aldıklarını söyledi.

 • img

  Gıda-İş Ege Bölge Temsilcisi Köse: Üyelerimiz işe alınana kader eylem sürecek

  Gıda-İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan TARİŞ işçilerinin başlattığı oturma eylemi sürüyor. Sendikanın Ege Bölge Temsilcisi Gürsel Köse, TARİŞ yönetiminin kurduğu “sorgu odaları”nda 120 işçinin daha atılmakla tehdit edildiğini söyledi.

ARA